Prace plastyczne i zabawy dla dzieci w przedszkolu

Wpis

wtorek, 16 sierpnia 2011

Jak zrobić zakładki do książek?

Dziś opiszę instrukcję wykonania zakładek do książek. Można zrobić ją z dziećmi podczas zajęć tematycznie związanych z książkami lub w czasie wolnym. Służyć one mogą nie tylko dzieciom, ale i nam...dorosłym.

Potrzebne będą: kolorowe kartoniki papieru, nożyczki, linijka, ołówek, nitka, ozdoby np. guziki lub muszelki (wedle uznania), wstążka, dzuirkacz.

Wykonanie: Na początku wycinamy z dowolnego koloru papieru technicznego prostokąt. Może on mieć wymiary dowolne. Ozdabiamy go dowolnie wyciętymi ozdobami z kolorowych kartek np. wycinamy rybki lub kwadraciki, które będą służyły za okienka.

Następnie dziurkaczem wykonujemy jeden otwór na górze naszej zakładki i przeplatamy przez niego nitkę lub wstążkę. Na końcach nitki doczepiamy muszelki lub guziczki. Dzieciom łatwiej jest przeplatać nitkę przez guziki z dużą dziurką. Robimy supełek na końcu, by wszystko ładnie się trzymało i gotowe. Tak wygląda moja zakładka.

A tak wyglądają zakładki wykonane przez dzieci w przedszkolu. Oczywiście dzieciom można pomóc i np. przygotować wcześniej drobne elelmenty.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
superprzedszkole
Czas publikacji:
wtorek, 16 sierpnia 2011 18:22

Komentarze

Dodaj komentarz

  • mondasz78 napisał(a) komentarz datowany na 2014/02/05 17:47:59:

    Bardzo fajny pomysł na zajęcia w przedszkolu - dzieci lubią wykonywać tego typu rzeczy. Można ogłosić na początku zajęć, że dzieci przygotowują zakładki do książek, które następnie podarują w domu rodzicom - będą się jeszcze bardziej starać :) A rodzice też będą zachwyceni.

  • valentainwiggin napisał(a) komentarz datowany na 2014/03/17 20:14:13:

    Na pewno lepszy prezent dla mojej przyjaciółki niż to co planowałam czyi szampon rozjaśniający włosy Dzięki! ;)

Dodaj komentarz